Light a Candle • Feed a Child™ - charita, ktorá kŕmi hladné deti

08. nov'17

Predstavujeme vám sviečky Bridgewater Candle, ktoré okrem dlhotrvajúcej a čistej vône rozdávajú ľuďom nádej. Sú milým darčekom s hlbším významom, ktorý sa hodí na každú príležitosť.

Tvrdé fakty o svete, v ktorom žijeme

Takmer 163 miliónov detí na celom svete sú siroty, o ktoré sa nemá kto postarať. Často sú nútené tvrdo pracovať v poľnohospodárstve, sú v područí žobráckych mafií alebo sa stanú obeťami sexuálneho obchodu. 

Každé 2 sekundy zomrie na svete 1 opustené dieťa na podvýživu.

Podvýživa je príčinou smrti u viac než polovici detí na celom svete, ktoré zomreli. Ak aj nezapríčiní smrť dieťaťa, spomaľuje jeho rast, vývoj aj intelekt. Milióny detí v rozvojových regiónoch trpia na podvýživu mikroživinami. V ich strave chýbajú základné minerály a vitamíny. Tieto nedostatky môžu viesť k vážnemu duševnému a fyzickému poškodeniu, zníženej produktivite, slepote. Podvýživa je tiež príčinou oslabenej imunity a náchylnosti na rôzne ochorenia.

Keď sa vrátil z Afriky, založil charitu

Prezident a zakladateľ firmy Bridgewater Candle Bob Caldwell Jr. ako pastor precestoval chudobné regióny v Afrike a Indii, kde videl hrozné následky hladomoru. Po návrate do USA mal od začiatku víziu, že jeho podnik bude viac, než len prostriedok na dosiahnutie zisku.

"Je výborný pocit pozerať sa dole na výrobný pás a vedieť, že každá sviečka predstavuje život dieťaťa, ktorý sa zmení pomocou tak jednoduchej veci", povedal v rozhovore.

 

Charita 2

 

Zapáľ sviečku - nakŕm dieťa

Spolu s neziskovými organizáciami vytvoril projekt Light a Candle • Feed a Child™ (Zapáľ sviečku • Nakŕm dieťa), v ktorom sa firma Bridgewater Candle zaväzuje prispieť na stravu jedného opusteného dieťaťa za každú predanú sviečku v skle, sviečku v plechovke a sviečku v dizajnovom poháry z kolekcie Sweet Grace Collection.

Firma Bridgewater Candle posiela finančné dotácie z predaných sviečok neziskovej organizácii Rice Bowls (Misky ryže), ktorá poskytuje jedlo pre siroty vo ôsmich krajinách sveta. Charita pomáha opusteným deťom v Indii, Južnej Afrike, Rwande, Etiópii, na Filipínach, v Hondurase, Nikaragui a na Haiti, ktoré v roku 2010 postihlo ničivé zemetrasenie.

K dnešnému dňu je to viac ako 7 miliónov jedál pre siroty z celého sveta, ktoré sa uskutočnili iba vďaka predaju sviečok Bridgewater Candle.

Vždy, keď si doma zapálite sviečku Bridgewater Candle, budete vedieť, že vďaka nej jedno hladné a opustené dieťa na svete dostalo najesť. Tento pocit vás zahreje viac, než svetlo sviečky. :)

 

 

Ktoré sviečky pomáhajú?

 

Banner Sweet Grace Collection

 

Sledujte Bridgewater Candle aj na YouTube

Zaujíma vás, ako firma Bridgewater Candle pomáha opustený deťom? Sledujte YouTube kanál spoločnosti a dozviete sa viac:
https://www.youtube.com/user/bridgewatercandles

Prečo nakupovať u nás?